آخرین اخبار : 

انتخاب سومین شهردار طی یک سال و نیم … !!!

رضا اصلاحی

❗️ اصلاح طلبان شناسنامه دار …

مطلبی از سر دلسوزی در آستانه انتخاب شهردار تهران …
👈 برخی از افراد ابن الوقت، کج فهم یا فاقد شعور سیاسی و یا حتی معاندینی که مترصد فرصت انتقام از نظام بودند از همان سال ۷۶ ، اصلاح طلبی را تبدیل به نقاب و پوششی برای موج سواری یا رسیدن به آلاف و علوف و یا ستیز با نظام کردند که نه خاتمی را می خواستند و نه اصلاً به حد و مرز حرکت اصلاحی خاتمی وقعی می نهادند.
👈 همین که بتوانند در سایه آقای خاتمی خود را احیاء تا برای پایان دادن به یک دوران بی مسئولیتی، چند صباحی در راس پست و مقامی بمانند و سید اصلاحات را بدهکار خویش دانسته و پیاپی امتیاز بخواهند،‌ برایشان کافی بود! .
👈 غلبه یافتن سیاست مبارزه جویی فردی افراد ابن الوقت در شورای شهر اول که باعث تعویض چند شهردار و نهایتاً تعطیلی شورای اول تهران شد، از هم گسیختگی نمایندگان مجلس ششم،‌ بی تدبیری در انتخابات ریاست جمهوری و … ،‌ از جمله خواستگاههایی بود که متاسفانه با رویکرد مزوّرانه و دوگانه ابن الوقتان مدعی اصلاح طلبی مواجه و بخش عظیمی از بدنه داخلی اصلاحات را در بر گرفت و جای اصلاحات واقعی نشست و تا امروز از درون، مثل موریانه آنرا خورد.
👈هرچند ذات همه افراد بادبان بدست در حوزه سیاست همین است و اصلاح طلب و اصولگرا هم ندارد. هر کدام دستشان برسد بر علیه دیگری رجز می خواند تا فرصتی برای بدست آوردن منافع سیاسی و اقتصادی ایجاد کند.

❗️اصلاحات مظلوم است، چرا که متاسفانه طی سالهای اخیر، همین ابن الوقتان نزدیک به اصلاحات و آقای خاتمی، بجای رصد عالمانه و آسیب شناسی دقیق معضلات روز و دلسوزی برای همگرایی و حل مشکلات کشور و آینده نگری، یا بدلیل بزدلی خود را در حاشیه امن سکوت قرار دادند و یا با فکر تثبیت موقعیت خود به عنوان جایگزینان آتی سید اصلاحات به میدان آمده و حتی برخی از وی عبور کردند تا بهترین ظرفیت نظام برای تعامل با مردم و تعامل مردم با نظام و نهایتاً تعامل کشور با دنیا را در محدوده افکار ماکیاولی خود محصور نمایند.
👈 تناقض مدعیات اغلب لیست امیدیها با رویکرد استحاله‌آمیزشان در هسته سخت نظام جمهوری اسلامی بدلیل عدم اشراف بر حال و آینده کشور، و آنهایی که امروز در شورای شهر و مجلس، به صورت چالشی سیاسی در پیش روی اصلاحات سر برافراشته اند، زاییده این تفکر ماکیاولی خودبزرگ بینانه اصلاح طلبان دهه بیست و سی هستند. فراکسیون امید مجلس به تنهایی اکثریت قاطعی درمجلس ندارد و همواره محتاج آرای حامیان علی لاریجانی است. شورای شهر چند پاره شده و ….
انتخاب شهردار جدید تهران را پیش رو داریم ، اما هنوز همین ابن الوقتان درون اصلاحات بدلیل نظرات کهنه شان ، هنوز هم گمان می‌کنند چنان وزن اجتماعی سنگینی دارند که همیشه می توانند حتی با چندین نامزد سفارشی هم بر رقیب آتی پیروز شوند .
👈 یکی دنبال محلل می گردد تا به میثاق نامه پشت کند، یکی دنبال ایجاد رانت است، یکی علیرغم اجبار قانون، بدنیال راهی برای ماندگاری می طلبد، یکی پیگیر سهمش از انقلاب است، یکی جایگاهی برای ادامه حیات سیاسی اش می جوید ، یکی به واسطه نزدیکی به “اعتماد به ثروت و روزنامه و حزبش” دنبال وسوسه نمودن اصلاح طلبان است و عده ای از دهه بیست و سی ها نیز کماکان غرق در اوهام و بدنبال تزریق نو ژن خوبشان به بدنه مدیریت کشورند.

❗️ گویی قباله اصلاح‌طلبی را به نام اصلاح‌طلبان شناسنامه‌داری زده اند که اغلبشان اصولاً به هیچ مرامی مستمر نیستند.

❗️ اصلاحات در آستانه تصمیم خطیری برای انتخاب شهردار تهران قرار دارد. کوچکترین خطا، آخرین فرصت اصلاحات را برای سالها در تاریخ ایران خواهد سوزاند.
👈 اصلاحات مظلوم است، اما افسوس که تشنه گان قدرت، تعدادشان آنقدر زیاد شده که کوچکترین فرصتی به شیفتگان خدمت نمی دهند.
👈آقایان اگر اراده اصلاحگری در شما صادقانه باشد، می‌بایست به‌خاطر منافع ملی از مصلحت شخصی خودتان گذر کنید و از سید اصلاحات هزینه نکنید !!!

گفتن شیفتگی برای خدمت ، آسان و عمل به آن بسیار دشوار است.

رضا اصلاحی / حقوقدان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *