آخرین اخبار : 

کارناوال جدید خاتمی … !!!

۱۸۵۸۵۷۶۸

چند روز قبل با خواندن نامه آیت الله یزدی و موضع ایشان در مورد آقای خاتمی، به یاد انتخابات دوم خرداد ۷۶ ، کارناوال‌ عاشورا ، صدای و سیمای لاریجانی، توزیع نشریه‌ یا لثارات در تیراژ میلیونی و روزنامه رسالت که صراحتا علیه خاتمی نوشت و از مردم خواست برای دفع خطر به ناطق رای دهند، افتادم.
👈 اما آنچیزی که آنروزها بیشتر از همه برایم نمود داشت، صعه صدر ، متانت و بزرگواری آقای خاتمی در برخورد با عاملان قربه الی اللهی، شوی کذبی بود که حتی رهبری نیز عاملان آن را فریب خورده دشمن نامید.
👈 در انتهای جریان پیگیری پرونده کیفری کارناوال توسط یکی از وکلای باسابقه بنام فرساد، پیرامون اتهام دست داشتن تعدادی از افراد شاخص سیاسی که به قول تاجزاده؛ اگر پرونده کارناوال به دستور خاتمی بسته نمی شد، آنها الآن، سالها بود که خانه نشین شده بودند، یادم هست که:
❗️ مرحوم ” علی کردان” می گفت: کارناوال را به من هم نسبت دادند در حالی که من هیچ نقشی در آن نداشتم. سه نفر از دوستان بعداً فهمیدم که در آن پرونده نقش داشته‌اند که یکی دنبال حکم شرعی می‌گشت که خودش را سر به نیست کند!. یکی‌ دنبال راهی می‌گشت که از کشور بیرون برود!، یکی دیگر هم می‌گفت بالاخره کاری است که کردیم، می‌رویم جلو، ببینیم چه می‌شود!!!

👈 فرساد، هیجان زده و مصمم، در حالی که در پرونده کارناوال عاشورا در آستانه صدور کیفر خواست بود، برای کسب تکلیف به اتاق خاتمی رفت و ده دقیقه بعد با بهت و تعجب از اتاق رییس جمهور بیرون آمد.
از وی پرسیدم چه شد؟
👈 فرساد با ناراحتی جواب داد “آقای خاتمی دستور داد پرونده را مختومه کنم”. هر چه اصرار کردم، ایشان گفتند؛ اشتباهی رخ داده و باید گذشت کرد. باید به آنها فرصت داد تا آبرویشان بیشتر ریخته نشود. نگه داشتن حرمت افراد ضروری است. به وزارت هم گفته ام موضوع را خاتمه یافته بداند. شما هم بروید شکایت را پس بگیرید.
👈 آن روزها پذیرفتن موضوع بخشش، از فردی که مورد بدترین بداخلاقی های سیاسی قرار گرفته بود، برایم بسیار سخت بود.
❗️ اما امروز می فهمم که نگه داشتن ادب در کلام ، تنها در انحصار مردان شریف و بزرگ در طول تاریخ بوده و هست.
👈 افکار و اعتقاداتی که داریم، در زندگی ما و اطرافمان تحول ایجاد می کنند نه آنچه را که به آن تظاهر می کنیم و اعتقاد و ایمان قلبی به آن نداریم. آنروزهای بد اخلاقی و سوء استفاده از بزرگترین واقعه تاریخ اسلام و تشیع گذشت، اما وقتی تقوا نباشد، دروغ و تهمت سکه رایج و ادامه دار خواهد بود.

رضا اصلاحی / حقوقدان
منشی ویژه رییس دولت اصلاحات

https://t.me/hamgaraee

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *