آخرین اخبار : 

توکلت علی الله … !!!

رضا اصلاحی

بنام خدا

نمیدانم چرا سالهاست در حوزه اخلاق آنقدر فرونشست کرده ایم که حتی در مهمترین بخش کشور، یعنی حوزه دفاعی ، دست به کاری بزنیم که عده ای ضد انقلاب و از خدا بی خبر و مزدور آمریکایی … !!! ، بیایند و به ریش ما بخندند و زحمات بی دریغ عده ای مهندس و متخصص ایرانی را به سخره بگیرند ؟!

وقتی صحبت از صنعت هوایی می شود، بیاد تلاشهای بی شائبه و بی خوابی های متخصصین کشور در این حوزه می افتیم. همانهایی که از ابتدای انقلاب سعی بر نگهداشت تجهیزات رزم هوایی داشتند و در بسیاری از تستهای پروازی حتی به درجه رفیع شهادت رسیدند.

در خبرگزاری تسنیم خبری در مورد جنگنده کوثر نظرم را جلب کرد:

“قاعدتا ساخت جنگنده امری بسیار خطیر و پیچیده است و قطعا کشورمان تا سالیان متمادی نمی‌تواند جنگنده‌ای در حد جنگنده‌های مدرن نسل ۴ + یا نسل ۵ بسازد چرا که برای رسیدن به مرحله‌ای که جنگنده مدرن بسازیم، سالیان متمادی تحقیق و ایجاد زیرساخت و…. نیاز است، دقیقا راهی که سازندگان بزرگ دنیا شاید نزدیک به ۱۰۰ سال طول کشید تا به آنجا برسند./ تسنیم” .

امروز یکی از اساتید تحلیل مدلینگ سازه انواع پرنده ها ، تصویری از کوثر به من نشان داد که گویایی عمق فاجعه فنی در بدنه هواپیمایی بود که می خواهد مافوق سرعت صوت پرواز نماید.

ابتدا تصویر را باور نکردم، لیکن بعد از مراجعه به تصاویر موجود در سایت رییس جمهور، تازه متوجه شدم که مشکل چیست !؟

قطعاً جناب روحانی بدلیل نداشتن تخصص در حوزه آیرودینامیک و بدنه، نمی توانست تشخیص دهد که چه فاجعه فنی در بدنه هواپیما وجود دارد. اما اینکه همان هواپیما در حضور رییس جمهور به پرواز درآمده باشد، جای تعجب و شگفتی دارد.

یا باید به کلیه معادلات آیرودینامیکی و تکنیکی بدنه هواپیماها شک کرد ، یا به آقایان دست اندرکار توصیه نمود که برادر من ، شما با نشان دادن پرنده ای مافوق صوت با این بدنه، هم به اعتقادات مردم ضربه خواهید زد،‌هم به مهندسین و متخصصین ارشد و هم به شخص رییس جمهور … !!!

بخشی از بدنه هواپیما در حساسترین بخش، یعنی ابتدای کابین خلبان ، با جوشهای نامتقارن و حتی شاید چسب آکواریوم که روی آن رنگ شده بود تا برای شوی هفته دولت آماده شود… !!! ، جای بسی تاسف

تو را به خدا با اعتقادات مردم و متخصصین زحمت کش بخش نظامی کشور بازی نکنید… تا مجبور نشویم به جای گفتن علی برکت الله ، بگوییم توکلت علی الله !!!

والسلام

رضا اصلاحی

حقوقدان و خلبان دوره PPL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *