آخرین اخبار : 

اعضاء شورای شهر مراقب میثاق نامه و حق الناس باشند … !!!

اصلاحی

بنام خدا

🔻متاسفانه جناب آقای دکتر نجفی دومین استعفاء خود را به شورای شهر تحویل داد . این یعنی پایان راه سیاسی برای ایشان !
اما بعد از جناب نجفی چه خواهد شد ؟
👈 از نص صریح آیات قرآن کریم استنباط می شود ، شور و مشورت برای رسیدن به هدف و انتخاب صحیح دارای جایگاه ویژه ای است که متاسفانه کماکان اغلب انتخابات انجام شده ( مستقیم به دست مردم و یا غیر مستقیم به دست نمایندگان مردم ) بر موج احساسات و یا تحمیل سیاسیون سوار است .
🔺موضوع نیاز و دلیل وجود شوراهای شهر از جمله موارد مبارکی است که در ایام دولت اصلاحات کلید خورد . هر چند به واسطه کوته بینی سیاسی عده ای از منتخبان شورای اول ، تقریباً هیچ کار تخصصی در شروع راه انجام نشد ، لیکن متاسفانه بعد از شورای اول نیز کمتر به کار تخصصی پرداخته شد و حتی اگر فرد ، گروه و یا جناحی به شورا اشاره کرده ،‌ کاملاً مقطعی و با رنگ و بوی پوپولیستی و بیشتر به دنبال منافع شخصی یا اهداف سیاسی بوده تا اهداف اصلی منتج از قوانین تشکیل شوراها .

👈 اما آیا اعضاء محترم شورای شهر تا کنون به حق الناس فکر کرده اند ؟
👈 آیا تا کنون به میثاق نامه به عنوان اوفو بالعقود فکر کرده اند ؟
👈 دقت کرده اند که آیا اگر هر شخصی که فرصت قرار گرفتن در منظر سیاسیون داشت ، می تواند منتخب خوبی باشد ؟
👈 آیا اگر هر کسی که در تایید یکی از جناحها قرار گرفت ، گره گشای همه مشکلات شهر است ؟
👈 آیا همین که فلان شخص خود را نوکر مردم دانست ،‌ کفایت می کند ؟
👈 آیا به واسطه تمکین و یا تقلید از گروههایی سیاسی ، یک نفر انتخاب شود ، تکلیف از شورا ساقط می شود… ؟
❗️ اصولاً چه کسی را باید انتخاب نمود ؟

🔺 این سئوالات و دهها پرسش دیگری که سالهاست سیاسیون کشور ، به جز ایام داغ انتخابات و در مقاطع بحرانی خاص مثل بحران فعلی شهرداری تهران به آن اشاره می نمایند و اغلب بدون پاسخ ، تنها به شعارها و وعده های فضایی و توخالی اکتفا می کنند ، خود معضلی است بر معضلات دیگر شهری مثل تهران.
🔻 اما اعضاء محترم شورا در انتخاب آتی باید بدانند افرادی که توسط هر جناحی برای تصدی شهرداری معرفی می شوند ، شاید به واسطه یک تصمیم غلط همین منتخبین مردم ، روزی ظلمی حادث شود ، پولی نفله شود ، سنگی بر سر رهگذری بخورد ، خونی از بینی کسی بریزد ، اختلاسی صورت پذیرد ، شهروندی شب گرسنه بر بالین رود ، کودکی یتیم شود ، گوسفندی پایش در گودالی بشکند ، اشک یتیمی جاری شود ، دل مادر شهیدی بشکند ، جانبازی از نهادش فریاد برآورد و … ، که والله ، نزد خدا ، نزد امام ( ره ) ، نزد شهدا ، نزد بیت المال ، نزد شهروندان و نزد خود و خانواده خود مسئول هستند .

🔴 کلکم راع و کلکم مسؤول عن رعیته

📌 مراقب حق الناس باشیم !!!

رضا اصلاحی
حقوقدان و کارشناس مدیریت بحران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *