آخرین اخبار : 

۱۲ فروردین و مسئولیت ما … !!!

رضا اصلاحی

نهال انقلاب اسلامی که با تلاش و نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد کرده بود، در دوازده فروردین، با ظهور شخصیت واقعی مردم ایران در تاریخ این سرزمین به عنوان روز پیروزی مستضعفین بر مستکبرین و تثبیت انقلاب اسلامی شناخته می شود. هدف اصلی انقلاب، کلمه ی آزادی بود. لیکن در رابطه با آزادی نظرات مختلف و متعددی مطرح می شود؛ اما در اسلام، آزادی جامع ترین و مانع ترین معنا را در بر دارد و آن عبارت است از: شرایط سیاسی – اجتماعی لازم برای رشد و تعالی فرد و مردم که در آن موانع قانونی و فرهنگی مثل عرف و عادت، و موانع سیاسی، مانند سلطه ی طاغوت و استعمار و استبداد وجود نداشته باشد. یعنی انسان در انتخاب عقیده و بیان و نشر آن آزاد است. مگر آن که به دیگران آسیبی وارد بیاید و همچنین از خود سلب آزادی به شیوه غربی ننماید به طوری که مردم بتوانند هدایت و رشد و تعالی یابند. لیکن هدف نهایی ، کلمه ی جمهوری اسلامی بود که از به هم پیوستن جمهوری و اسلامی به دست آمده است. کلمه جمهور به معنای توده یا انبوه مردم است و منظور از گنجاندن چنین کلمه ای برای نظامِ شکل گرفته ی بعد از انقلاب، اتکا داشتن و تعیین کننده بودن رأی مردم در سرنوشت خود و کلیه ی امور اجرایی کشور می باشد و به طور کلی حکومتی را تببین می کند که برای تأمین زندگی دنیایی توده مردم متکی به مردم باشد.

حال بعد از ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب که مبنای حکومتی را پایه ریزی نمود تا عدالت اسلامی به عنوان اصلی ترین اهداف عالیه آن در سایه تحصیل استقلال کشور برای درست شدن سایر موارد ، جایگزین ظلم پهلوی کند ، باید پرسید که ما برای انقلاب چه کردیم و انقلاب برای ما چه کرد؟

عذرخواهی اخیر مقام معظم رهبری از زاویه کاستی در مجموعه‌های مسئولیتی صورت گرفت ، بابت فعلی که دیگران انجام داده اند و مسئولیتش را نمی پذیرند و حتی با فرافکنی و با در دست گرفتن زنبیل و نامه پراکنی های ماکیاولی هر روز دست در دست دشمنان نظام داده و بلوایی را رقم می زنند . عذرخواهی اخیر رهبر معظم انقلاب نیز به دلیل عدم انجام وظیفه دقیق و درست مجموعه‌های مجریان و مسئولان کشور طی سالهای اخیر بود .

اگر نسل اولی های انقلاب و خود ما نیز یاد بگیریم که در صورت بروز اشتباه از طرف خودمان عذرخواهی کنیم ، کم کم فرهنگ عذرخواهی می‌تواند نواقص و زخم‌ها را تسکین دهد . همه مسئولین نظام و مدیران باید به گونه‌ای عمل   کنند که نیازی به عذرخواهی نباشد و اگر هم نیاز به عذرخواهی بود، صوری نباشد و عملا به جبران کاستی‌ها ختم گردد.

جمهوری اسلامی بسیار سخت به دست ما رسیده و خیلی از ما داریم با ولنگاری و بی تفاوتی آنرا به سمتی می بریم که علاوه بر ایجاد ضعفهای شدید در بدنه نظام ، اعتماد همگانی را نیز سلب میکنیم .

سالهاست جای سگ و سنگ را عوض کرده ایم تا خدای نکرده گردی بر دامنمان ننشیند !

سکوت را پیشه کرده ایم تا منافعمان به خطر نیافتد !. لبخند می زنیم تا دشمنانمان را بیازماییم !. علمای ما مسئولیتشان را فراموش کرده اند!. عوام ما علم را در پستوی خانه هایشان گذاشته اند ! . مومنان ما روشنایی را فوت کرده اند ! . روشنفکران ما ایمان را از دست داده اند !. متعصبین ما دیگر نمی فهمند ! . فهمیدگان ما تعصب ندارند !. زنان ما شعور را در بد پوششی می بینند!. مردان ما غیرت و شرف را در گرفتن کیف زنان بزک کرده و ساپورت پوششان می بینند!. پیران ما آگاهی نمی دهند! . جوانان ما اصالت ملی و دینی و فرهنگی را در شلوار پاره و مندرس می بینند!. اساتید ما عقیده  به آینده ندارند و بذر بی تفاوتی می پراکنند! . دانشجویان ما در سکون هستند و عقیده به حرکت ندارند!. خفتگان ما بیداری را دوست ندارند و خود را به خواب می زنند!. دینداران ما دین را ظاهری و تنها به عبادات یومیه قبول دارند! . نویسندگان ما بی تعهد و طسحی نگر و ترسو شده اند!. هنرمندان ما درد دین و دنیا ندارند و به درد نان می میرند!. شاعران ما شعور و شعر را به خوشایند  می سرایند !. محققان ما هدف را گم کرده اند!. نومیدان ما دنبال احیاء امید در خود و جامعه نیستند!. ضعیفان ما نیروی حرکت را از خود سلب کرده و راضی به شرایط هستند!. محافظه کاران ما گستاخی را مردود می دانند !. نشستگان ما حال قیام ندارند !. راکدان ما قدرت تکان دادن خود را از دست داده اند!. مردگان ما حیات را در سپری شدن روز و شب خلاشه کرده اند!. کوران ما نگاه را به نقطه کور در دور دست دوخته اند !. خاموشان ما نای فریاد زدن ندارند !. مسلمانان ما قرآن را فقط به صوت قاری و روی تاقچه خانه و سفره هفت سین می شناسند !. شیعیان ما علی(ع) را کنار زده و خود را ملاک سره از ناسره قلمداد می کنند!. فرقه های ما وحدت را فراموش و به فتنه ها دامن می زنند !. حسودان ما شفا نمی یابند ! . خودبینان ما انصاف را به فنا داده اند !. فحاشان ما ادب را به زباله دان معرفت انداخته اند !. مجاهدان ما خانه نشین شده اند!. قائدین ، میراث خوار انقلاب و جنگ شده اند !. مردم ما خودآگاهی را از سایتها و صفحات مجازی دشمنان قسم خورده نظام دنبال می کنند!. ملت ما همت، تصمیم و استعداد فداکاری و شایستگی نجات و عزت را در دست بیگانگان رصد می کنند!. دشمنان نظام دایه مهربانتر از مادر شده اند!. عوامل خواسته یا ناخواسته و ستون پنجم دشمن زنبیل به دست گرفته و در شهر دوره می گردند!. فساد اقتصادی علنی و سطح بندی شده !. ناجیان ما هر یک به نوبت دارای پرونده های فساد اقتصادی و امنیتی شده اند! و ….

فقط باید پناه برد به خدا

والله مدیون خون شهداییم

والله مدیون نگاه حسرت بار ماردان شهداییم

والله شخصیت واقعی این مردم شریف شایسته اینهمه بدسگالی و بد اندیشی و خیانت نیست

والله آنچه که دشمنان قسم خورده ما از طریق خفتگان ما به عنوان عزت به ما نشان می دهند نامش آزادی نیست

والله اتکا داشتن و تعیین کننده بودن رأی مردم در سرنوشت خود و کلیه ی امور اجرایی کشور از اهداف این نظام مقدس بود

والله اعتماد به نسخه بیگانه و عدم مبارزه جدی با فقر، فساد و تبعیض ، مانع پیشرفت کشورمان است

اجازه ندهیم تا موقعیت ممتاز بین‌المللی، نفوذ منطقه‌ای و اقتدار دفاعی کشورمان را که عامل حسادت، عداوت و دشمنی نظام سلطه و صهیونیسم و دولت‌های مرتجع و وابسته منطقه نسبت به ایرانیان است ضعیف شود تا دیگران بتواند کمرمان را خم کنند .

والله مسئولیم – همه مسئولیم

رضا اصلاحی

حقوقدان و کارشناس مدیریت بحران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *